Toksyczna szkoła

Gdy Linos dominuje nad Heraklesem, ubol nad patriotą, lewak nad liberałem, a emocje nad rozsądkiem…

=================================================================================

Alkohol. Toksyczna szkoła. A tu zbiór filmów wideo.

Antybelfer. Strona prezentuje treści nad wyraz kontrowersyjne, niekiedy wręcz ofensywne. Zalegalizowania konopii nie popieram. Strona jest dla mnie świadectwem jak wielką nienawiść wśród niektórych uczniów może wywoływać szkoła i że szkoła może prowadzić do afirmacji antywartości, mimo że oficjalnie krzewi coś przeciwnego. Nauczyciele – warto przeczytać!

Anty-Szkoła (Anty-S). Również do świata gier komputerowych dotarły treści antyszkolne. Młodzi wyżywają się używając najgorszych przekleństw. No cóż, gdy brakuje metod parlamentarnych – rządzi ulica.

Chłopcy muszą zaczynać naukę wcześniej. Najlepiej w łonie matki, łącznie z wychowaniem seksualnym. Wieści z Albionu.

Dobry i zły nauczyciel. Oczywiście zły nauczyciel to najpierw katecheta ;-). Ale warto obejrzeć do końca. Niemożliwe? A jednak ja nie jestem zdziwiony…

Do szkoły? Hakerzy mówią NIE i atakują 300 publicznych witryn. Na szczęście atak był niegroźny. Przekaz bez wątpienia słuszny. Niestety forma przekazu… całkowicie podważa zaufanie do autorów. ;-/

Dramatyczne kulisy samobójstwa ucznia. Na wycieczce w Paryżu uczeń upił się, a koledzy z pokoju uczynili z niego obiekt żartów kręcąc film telefonem komórkowym. Po powrocie była w szkole rozmowa wychowawcza z dwiema nauczycielkami, które były na wycieczce. Po niej uczeń powiesił się w lesie. Odnoszę wrażenie, że gdyby Polacy pili mniej alkoholu, połowa problemów by odpadła.

Homofobiczne wychowanie do życia w rodzinie. Kolejny sposób na katowanie mózgów dzieci to faszerowanie ich ideologią wielu równouprawnionych mniejszości. Efektem jet coraz większa trudność w odnajdywaniu zasad, które nas łączą, poza dwoma zasadami: „róbta co chceta” i „policja ma zawsze rację”.

Inicjatywa uczniowska. Ponoć spontaniczna 😉

Internet a samobójstwa dzieci

Koszmar ucznia i sen nauczyciela.

Nastolatki namawiały na Facebooku do agresji wobec nauczycieli. Nigdy nie lubiłem Facebooka.

Nastolatki nienawidzą szkoły

Nauczyciel – agresor

Nauczyciel ugodzony nożem przez dyrektorkę szkoły? Jak to w TVN. Może prawda, a może radio Jerewań.

Niebezpieczne szkoły. pajęczyna agresji i ośmieszania

Nienawidzę szkoły

problem samobójstw wśród młodzieży. Obecnie, wśród młodzieży w przedziale wiekowym od 15 do 19 r. ż., samobójstwo stanowi drugą wiodącą przyczynę śmierci (pierwszą są wypadki). Tekst z 2011 roku.

Ijime a samobójstwa uczniów w Japonii. głównym problemem japońskiej szkoły jest deptanie indywidualności uczniów i narzucanie im sztywnych norm zachowań. Liczba kobiet, które podejmują pracę zawodową jest obecnie olbrzymia. Możliwe, że w wyniku tego są one zbyt zmęczone i zestresowane, by poświęcać czas swoim dzieciom. Skąd my to znamy? 😉 Ten sam temat tutaj.

Inwigilacja wagarowiczów. Niewolnictwo w barwach amerykańskiej wolności. Kliknij też w tagach: „szkoła totalna” oraz „monitoring”.

Plaga samobójstw wśród uczniów. Specjaliści biją na alarm, bo rocznie odbiera sobie życie kilkuset nastolatków. Tekst z 2007 roku, naturalnie GW swoim zwyczajem zamaskowała 86% treści ;-). Swoją drogą ciekawi mnie w jakim wieku człowiek jest zdolny do samobójstwa. W żłobku? W przedszkolu?

Problem samobójstw wśród młodzieży. Interesujący blog.

Protest uczniów ZS nr 1 przeciw decyzji dyrekcji

Próba charakterystyki edukacji anarchistycznej. Sorry, ale czerwona pięcioramienna gwiazda kojarzy mi się jednoznacznie. I to nie jest mój problem, tylko wasz, szanowni anarchiści.

Raport Norton Online Family. Tegoroczny raport wskazuje na nowy, nasilający się problem „cyberprzemocy” wobec nauczycieli  (cyberbaiting’u), polegający na tym, że dzieci celowo dokuczają swoim nauczycielom , by nagrywać ich nerwowe reakcje telefonami komórkowymi.

Rodzice przeciw dyrekcji. Prokuratura postawiła kobiecie zarzut seksualnego molestowania nieletniego i rozpijania go. Wcześniej Aresztowana nauczycielka w trakcie lekcji usiłowała popełnić samobójstwo, łykając dużą ilość tabletek. Co więcej, pani dyrektor nie wszczęła też postępowania dyscyplinarnego wobec swej podwładnej.

Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Motywami samobójstwa były najczęściej śmierć bliskiej osoby (44%), nieszczęśliwa miłość (43%), niepowodzenia szkolne (43%) i konflikty z rodzicami (37%).

Toksyczna szkoła – GImnazjum nr 1 w Gdańsku (a także tutaj: 1, 2, 3). Historia tak wstrząsająca, że aż nieprawdopodobna.

Toksyczna szkoła w skłóconej gminie

Tragiczna historia z romansem w tle. Ech, co tu komentować…

Uczniowie są bici i poniżani

UWAGA. Program stacji Waltera, a więc UWAGA, nie we wszystko trzeba wierzyć. 😉

Żeby nauczyciel nie bał się ucznia.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s